1.KİSA KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

24 Kasım 2021 01:44 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile Kocaeli uluslararası Öğrenci Derneği ve Kocaeli Göç İdaresi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesi kapsamında düzenlenen 1.Kisa Kültür Sanat Yarışması Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile Kocaeli uluslararası Öğrenci Derneği ve Kocaeli Göç İdaresi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesi kapsamında Kocaeli büyükşehir Belediyesi düzenlenen "Benim Şehrim Kocaeli" temalı 1.Kisa Kültür Sanat Yarışması Ödül töreni gerçekleştirildi.

Leyla Atakan Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili sayın Yaşar ÇAKMAK, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet ERKOÇ, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer AKMANŞEN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Fatih TAŞDELEN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Daire Başkanı Sayın Dr. Ali YEŞİLDAL, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Şemsettin YILDIRIM, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi sayın Doç. Dr. İhsan KARLI, En Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Sayın Engin ŞAHİN, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcıları Sayın Ziyaülhak SARIGÜL, Sayın Mert TEPEKIRAN, Sayın Hasan KARA, İZAYDAŞ Özel Kalem Müdürü Sayın Recep KARTAL, İZAYDAŞ Düzenli Depolama Alanları Müdürü Sayın Mahmut KILDİZE, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Fatih DİZDAR, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Sayın Cumhur KADIOĞLU, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Sayın Ömer ATAÇ, En Kocaeli YAzı İşleri Müdürü Sayın Furkan ÇALIŞKAN, Ensarunur Derneği Başkanı Sayın M.Hatip ERKINAY, İzmit Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Sayın Server YILDIRIM, Yüksek İstişare Heyeti Başkan Yardımcımız Sayın Aziz BAYRAM, davetliler ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Sunuculuğunu Özbekistanlı Nezaket SUNNATULLAYEVA ve Kazakistanlı Assylbek MAKHABBAT'ın yaptığı ödül töreninde açılış konuşmasını dernek başkanımız Fatih Karaçoban yaptı. Karaçoban konuşmasında "Geleceği birlikte inşa edeceğine inandığımız gerek ulusal gerekse uluslararası öğrencilerimizin kendisini geliştirmesi, güzel dostluklar kurması ve şehrimizden güzel hatıralarla donanımlı bir şekilde ayrılmaları amacıyla yaptığımız çalışmaların yer aldığı "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesinde önemli bir programda daha birlikteyiz. Kültür Sanat alanında gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada öğrenciler fikirlerini sanatla buluşturmaya çalıştırdılar. Öğrencilerimzi medeni cesaretlerinden ve katılımlarından dolayı tebrik ediyorum. Programa katkı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, özellikle öğrencilerin kendini geliştirmesi için yaptığımız çalışmalarda öncülük yapan Yüksek İstişare Heyeti Başkanımız ve jüri üyemiz Sayın Dr. Ali Yeşildal'a, yarışmanın diğer jürü üyeleri Sayın Prof. Dr. Mustafa Yılmaz'a, Sayın Doç. Dr. İhsan Karlı'ya, Sayın Öğr. Gör. Hacı Mehmet Duranoğlu'na, emeği geçenlere, katkı sunanlara, yol arkadaşlarıma ve öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

Dernek Başkanımızın konuşmasının ardından jüri adına kürsüye gelen Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi sayın Doç. Dr. İhsan KARLI "Jüri yesi arkadaşlarımız Dr. Ali Yeşildal, Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Öğr. Gör. Hacı Mehmet Duranoğlu ile 29 fotoğraf ve 9 kısa filmi değerlendirdik. Öğrencilerin şehre bakış açılarını yansıtmaya çalıştıkları eserleri inceledik. Amatör duygularla düşüncelerini yansıtmaya çalışan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 

1.Kisa Kültür Sanat Yarışmasında proje ortağı olan Kocaeli Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet ERKOÇ ise "Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ile sosyal uyum kapsamında birçok çalışmayı birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamında yine çok kıymetli bir çalışmada birlikteyiz. Programa katılan tüm öğrencilerimize ve programa katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Fatih TAŞDELEN ise konuşmasında "Bugün düzenlenen programı çok anlamlı ve kıymetli buluyorum. Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak kültür sanat alanında yapılacak çalışmaların birlikte yapılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Öğrenciler için yapılan bu çalışmalarda Kocaeli İl Kültür Müdürlüğü olarak yer almaktan memnuniyet duyarız" dedi.

1.Kisa Kültür Sanat Yarışmasında son olarak kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN'ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında "Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğinin birçok çalışmasında yer aldım. Birbirinden kıymetli çalışmaları birlikte gerçekleştirdik. Bugün gerçekleştirilen programa eser gönderen tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Hepsinin çalışması çok kıymetli. İlimizde eğitim gören uluslaraarsı öğrencilerimizi kültür elçisi olarak görüyor ve önemsiyoruz. Öğrencilerimizin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanındayız. BUgün bu güzel programı tertip eden Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğini ve emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardında 1.Kisa Kültür Sanat Yarışmasında ilk olarak Fotoğraf dalında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Fotoğraf dalında birinci olan Volkan Karagülleoğlu "Gün Doğumu" fotoğrafı ile ödülünü Kocaeli büyükşehir Beldiyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Şemsettin YILDIRIM'dan, "İzmit Saat Kulesi" fotoğrafı ile ikinci olan Haroon AL-KAWRY ödülünü Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Fatih TAŞDELEN'den, "İzmit Tarih Koridoru" fotoğrafı ile üçüncü olan Mujahid KAMAMA ödülünü Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer AKMANŞEN'den aldı.

Fotoğraf Yarışması ödül töreninin ardından sahne gösterilerine geçildi. Sahne gösterilerinde ilk olarak Kırgızitanlı Cıldız TEMURBAYEVA "Manas" okudu. Daha sonra Kazakistanlı Maxat MUKAN "Dombra" şarkısnı söyledi. sahne gösterilenin ardından Kısa Film yarışması ödül törenine geçildi.

"Benim Şehrim Kocaeli" temalı 1.Kisa Kültür Yarışması Ödül töreninde Kısa film dalında "Benim Şehrim Kocaeli" temalı kısa film ile birinci olan Huzaifa KAMALMAZ ödülünü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK'tan, "Kocaeli Mutlu Şehir" konulu kısa film ile Fatikha İMAMAGZAM ödülünü Kocaeli Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet ERKOÇ'tan, "Akşamlarda Kocaeli" konulu kısa film ile İnabat SABİTBEK üçüncülük ödülünü Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başaknımız Fatih KARAÇOBAN'dan aldı.

"Benim Şehrim Kocaeli" temalı 1. Kisa Kültür Sanat Yarışması toplu hatıra fotoğrafı çekimi ve "Özbek Pilavı" ikramı ile son buldu.

 

 

 

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.