DERNEK BAŞKANIMIZ YEMEN CUMHURİYETİ LİDERLİK PROGRAMINA KATILDI

13 Ekim 2021 00:37 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Dernek Başkanımız Fatih Karaçoban "Yemen Cumhuriyeti Liderler" programına katıldı. Yemenli Öğrenciler Derneği Kocaeli Şubesi ev sahipliğinde The Green Park Kartepe Resort'da gerçekleştirilen programa Şeyh Hammoud Al-Mikhlafi, Veysel Karani Vakfi Başkanı Selahuddin Al-Qaydi, Mocha Araştırma Merkezi Başkanı Atik Garullah, Abaad Araştırma Merkezi Başkanı Abdulsalam Mohammed,Türkiye Yemenli öğrenciler Derneği Genel Başkanı Abdulrahan Almaliki, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Koordinatörü Ensar Yılmaz, Türkiye'nin çeşitli illerinde eğitim gören Siyaset Bilimi öğrencileri katıldı.

Dernek Başkanımız Karaçoban konuşmasında "Türkiye kendisini geliştimek isteyen her öğrenci için birçok fırsat ve imkan sunmaktadır. Ülkemize eğitim için gelen ve ülkesinin kalkınmasını kendisine dert eden, ülkesi için lider olma niyetinde olan bu fırsatları çok iyi değerlendirmelidir. Lider olacak kişi kitlesine karşı samimi ve güvenilir olmalıdır. İçeride halkının teknoloji ve üretim gibi birçok alanda çalışmalarına destek olarak yerli ve milli olmalı, dışarıya karşı ise bilgi birikimi ile güçlü ve dirayetli olmalıdır. Bütün bunları gerçekleştirebilmek için Türkiye bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirerek kendisini her alanda geliştimiş, öz güvenini kazanmış bireyler olarak ülkenize dönmelisiniz. Kocaeli Yemenli Öğrenciler Derneği Başkanı Mohammed Amer başta olmak üzere tüm katılımcılara nazik daveti için teşekkür ediyor, öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum" dedi. Program katılımcılara plaket takdimi ile son buldu.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.