Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Macit derneğimizin konuğu oldu

26 Eylül 2018 10:59 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Yönetim Kurulu toplantımızda bu Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Macit misafirimiz oldu.

Haftalık Yönetim Kurulu toplantımızı Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirdik.  Bu hafta toplantımızda Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görev yapan  Dr. Öğr. Üyesi  Abdulkadir MACİT konuğumuz oldu. Samimi ve güzel bir ortamda gerçekleşen toplantıda üyelerimiz hocamızın engin tecrübesinden faydalanma imkanı buldular.

Macit konuşmasında, birbirlerinden farklı inançların, coğrafyaların, medeniyetlerin ve devletlerin Allah’a, aleme ve insana yönelik bakış açılarının birbirlerinden ayrılmasını sağlayan temel bir mevzu olduğunu ve bu mevzunun özünde de sorumluluk anlayışının yattığını belirtti. Bunu da “Kendine, Âleme ve Rabbine Karşı Sorumluluk” şeklinde üç başlık altında sınıflandırdı. Netice itibariyle insanın kendine, âleme ve Rabbine karşı sorumluluğunu bir an olsun yitirmemesi gerektiğinden bahsetti.

Başkanımız ve üyelerimiz toplantının sonunda Dr. Öğr. Üyesi  Abdulkadir MACİT'e katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. Abdulkadir MACİT'de yapılan güzel çalışmalardan dolayı başkanımıza ve yönetimimize başarılar diledi.

  • Etiketler
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.