“GÖNÜLLÜ GENÇLERLE HUZURLU GELECEĞE” PROJE LANSMANI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17 Ağustos 2021 01:09 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ve Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesi lansman programı gerçekleştirildi.

Program "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesi kapsamında yapılan faaliyetlerin Özbekistanlı öğrenci Nezaket Sunnatullayeva ve İranlı öğrenci Saber Nikfal Moghanlou tarafından katılımcılara aktarımı ile başladı.

Kahvaltı şeklinde gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Yaşar Çakmak, Kocaeli Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet Erkoç, Kocaeli İl Nüfus Müdürü Sayın İlhan Eser, İzmit İlçe Jandarma Komutanı Sayın Üsteğmen Mahmut Nart, Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Prodüksiyon Birimi Öğretim Görevlisi/Yönetmen Sayın Hacı Mehmet Duranoğlu, İHH Kocaeli Şube Başkanı Sayın İsmail Yeşildal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Recep Altıntip ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ensarunnur Derneği Başkanı Sayın M. Hatip Erkınay, Dünya Ahıska Birliği Kocaeli Şubesi Başkan Yrd. Sayın Raşit Celal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Günay Uzun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi İdari İşler Müdürü Sayın Hüseyin Yeşildağ, DİLMER Müdür Yrd. Sayın Dr. Öğr. Üyesi Murat Kadiroğlu ve DİLMER Öğretim Üyeleri Sayın Sezin Oktay, Sayın Handan Özdemir Doğan, Sayın Feyza Anlıpak ve Sayın Büşra Tomrukcu, İzmit Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Sayın Server Yıldırım, Kocaeli Kent Konseyi Proje Sorumlusu Sayın Nebi Karakoyun, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Yüksek İstişare Heyeti Üyeleri Sayın Ömer Ataç, Sayın Cengiz Durak ve Sayın Murat Batmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Uluslararası Öğrenci Birimi Sorumlusu Sayın Yalçın Uzuner ve Sayın Emre Şahin ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

GENÇLERİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYI AMAÇLIYORUZ

Lansman programının açılış konuşmasını yapan dernek başkanımız Fatih Karaçoban "İlimizde eğitim gören ve ailelerinin emaneti kabul ettiğimiz öğrencilerimizin gerek gelişimine katkı sunmak gerekse ülkemizden güzel hatıralarla, dostluklarla ayrılmalarını sağlamak amacıyla İl Göç Müdürlüğümüzle birbirinden önemli faaliyetlerin yer aldığı bir proje gerçekleştirdik. Bu projede emeği geçen herkese özellikle yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

 

KAYNAŞMAYI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Proje ortağı olan KOcaeli Göç İdaresi Müdürlüğü adına söz alan Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet Erkoç ise "Göç İdaresi olarak uyum çalışmalarımızı gerçekleştirirken temel bir mottomuz var. “Tanısan sende seversin” Bu faaliyetleri yaparken gerek kendi vatandaşlarımız gerekse çeşitli statülerdeki yabancıların kaynaşmasını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Bu manada Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ile gerçekleştirdiğimiz bu projeyi çok önemsiyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

KOCAELİ FIRSATLAR ŞEHRİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar Çakmak ise “Öncelikle programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Herkese Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamlarını iletiyorum. Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ilimizde eğitim gören öğrenciler için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bizlerde öğrenci kardeşlerimizin ülkemizden güzel hatıralarla ayrılması için bu çalışmalara destek vermeye ve katılmaya çalışıyoruz. Kocaeli bir fırsatlar şehri, bu nedenle ilimizde kaldığınız sürece bu fırsatları değerlendirin ve kendinizi geliştirin” dedi.

Program birlikte yapılan kahvaltının ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.