Kariyer Günleri İlk Programı Büyük Beğeni Topladı

20 Ocak 2019 22:03 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği'nin T.C. İçişleri Bakanlığı desteği ile gerçekleştirdiği "Geleceği birlikte inşa edelim" projesi kapsamında Kariyer Günleri düzenlendi.

Sivil Toplum Merkezinde Metin Geldeş'in moderatörlüğünde düzenlenen programa Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak, NTV Kocaeli Temsilcisi duayen Cemal Kaplan, TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz, A Haber Kocaeli Temsilcisi Hakan Süer ve Sabah Gazetesi Kocaeli Temsilcisi Demokrat Kocaeli İstihbarat şefi Abbas Çakar katıldı.

BAŞKAN KARAÇOBAN TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Karaçoban konuşmasında "İlimizdeki Türk öğrencilerle uluslararası öğrencileri kaynaştırmak amacıyla yaptığımız projede yer alan Kariyer Günleri'nin ilkinde bizimde çalışma ortamlarını merak ettiğimiz basın mensuplarını ağırlamak ve öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşmalarını istedik. İlimizde gerek kişilikleri gerekse tecrübeleri ile bilinen birbirinden değerli basın mensuplarımızı davet ettik. Bizleri kırmayıp öğrencilerimize vakit ayıran tecrübelerini aktaracak olan duayenlerimize ve bu birlikteliği sağlayan Abbas Çakar abime teşekkür ediyorum" dedi.

SAMİMİ TECRÜBELER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak, NTV Kocaeli Temsilcisi Cemal Kaplan, TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz, A Haber Kocaeli Temsilcisi Hakan Süer ve Sabah Gazetesi Kocaeli Temsilcisi Demokrat Kocaeli İstihbarat şefi Abbas Çakar'ın birbirinden değerli bilgi ve birikimlerini içtenlikle anlatmaları öğrencilerimizin büyük ilgisini gördü. Metin Geldeş tarafından ustalıkla yöneltilen sorulara katılımcılar tüm içtenlikle cevap verdiler. Mesleği seçişlerinden, bugüne kadar yaşadıkları süreçleri anlattılar.

KAMERA ARKASI ÖĞRENCİLERİ MEST ETTİ

İşlerinde ki profosyenelliğin yanında yakın dostluklarıyla bilinen basın mensuplarının maceraları ve kamera arkasındaki anıları eğlenceli anlara sahne oldu. Birbirleri arasında yaşadıkları maceralar özellikle Ekşi sözlüğe geçen Hakan Süer'in neden bu sözlükte yer aldığı, kış aylarında yaşadıkları, duayen Cemal Kaplan'ın köfte ve yemekle imtihanı, esprili kişiliği ile bilinen Halit Yılmaz'ın maceraları öğrencilerimizi mest etti.

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Öğrencilerimize tecrübelerini aktaran birbirinden değerli basın mensuplarına program sonunda plaket takdim edildi. Dernek Başkanı Fatih Karaçoban Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak ve Moderatör Metin Geldeş'e önemli katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal Abbas Çakar'a, BBP Eski Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar Halit Yılmaz'a, Bilal Nabacan Hakan Süer'e ve Gulina Yusupova da Cemal Kaplan'a paketlerini takdim etti. Öğrencilerimiz ikramların ardından program sonunda değerli katılımcılarımızla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.