Kazakistan ve Kırgızistan ülke tanıtımı yapıldı

23 Ocak 2019 09:37 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

İlimizde eğitim gören Kırgızistan ve Kazakistanlı bayan öğrenciler ülkelerini tanıttılar.

Dernek Merkezinde yapılan programda ilimizde eğitim gören Kazakistan ve Kırgızistanlı bayan öğrenciler ülkelerini tanıttılar. Hanım komisyonumuz tarafından düzenelenen programa çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerimizin ülke marşlarını okumaları ile başlayan programda minik Züleyha Yılmaz da milli marşımızı okudu. Daha sonra öğrenciler ülkeleri ile alakalı birbirinden güzel sunum yaptılar. Programda misafirler öğrenci kardeşlerimizin sunumu ile Kazakistan ve Kırgızistan’ı tanıdılar. Ayrıca sahne gösterileri ve ülke yemeklerinin yapıldığı programda misafirler ülkelerin kültürlerini tanıma ve yemeklerini tatma imkânı buldu.

Program Kazakistan ve Kırgızistan’a ait öğrencilerin yapmış olduğu yemeklerin ikramı ile son buldu. Hanım komisyonu sorumlusu Ayşe Nurdan Karaçoban programın sonunda ülkelerini yaptıkları birbirinden güzel çalışmalarla tanıtan öğrencilere, programda emeği geçen komisyon üyelerine ve katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

 

 

 

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.