Özbekistanlı öğrenciler dil bayramını kutladı

01 Kasım 2018 23:40 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

21 Ekim 1989 günü Özbek Dilinin Devlet Dili Olarak Kabul Edilmesinin 29. yılı kutlandı.

İlimizde Özbekistanlı öğrenciler 21 Ekim 1989 günü Özbek Dilinin Devlet Dili Olarak Kabul Edilmesinin 29. yılı münasebetiyle bir program düzenledi. Sivil Toplum Merkezinde yapılan programa TUMED Başkanı Ergash JUMAEV, Dernek Başkanımız Fatih Karaçoban, Başkan Yardımcımız Muhammet Acar, üyelerimiz Salim Ceviz, Yunus Çetin, İbrahim Olgaç, hanım komisyon başkanımız Ayşe Nurdan Karaçoban ve misafirler katıldı.

Özbekistan ve Türkiye milli marşlarının okunması ile başlayan programda TUMED Başkanı Ergash Jumaev ve Dernek Başkanımız Fatih Karaçoban bir konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Özbekistanlı öğrenciler sırasıyla Ali Şir Nevai ve Özbek dilinin tarihçesi hakkında bilgiler verdiler. Birbirinden güzelsahne etkinliklerinin yer aldığı program katılımcılara duydu dolu anlar yaşattı. 

Özbekistanlı öğrencilerimizi düzenlemiş oldukları programdan dolayı tebrik ediyor, nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.