SİNEMA TAHLİLLERİNDE PROF. DR. FUAT SEZGİN BELGESELİ TAHLİL EDİLDİ

03 Haziran 2021 00:34 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilen proje kapsamında "Bilime Adanmış Bir Ömür: Prof. Dr. Fuat Sezgin" belgeseli tahlil edildi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilen "Gönüllü Gençlerle Huzurlu Geleceğe" projesi kapsamında gerçekleştirilen "Sinema Tahlilleri" programının ilkinde Kocaeli Üniversitesi tarafından hazırlanan "BİLİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR: PROF. DR. FUAT SEZGİN" belgeseli Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Prodüksiyon Birim Öğretim Görevlisi ve Yönetmen Sayın Hacı Mehmet DURANOĞLU tarafından tahlil edildi.

Sinema tahlili programına Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri ve "Bilime Adanmış Bir Ömür: Fuat Sezgin" belgeselinin Danışmanı Sayın Doç. Dr. Mustafa EREN de katıldı. Prof. Dr. Fuat Sezgin Belgeseli çalışmaları sürecini ve Fuat Sezgin ile hatıralarını anlatan Sayın Doç. Dr. Mustafa EREN, "Bilime Adanmış Bir Ömür: Fuat Sezgin" belgeselinin meydana gelmesinde öncülük yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ başta olmak üzere belgeselin yönetmeni Sayın Hacı Mehmet DURANOĞLU ve emek veren herkese teşekkür etti. Ayrıca, sinema tahlilleri programında bu çalışmanın işlenmesinin önemine vurgu yaparak bu çalışmayı yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ve katılan öğrencilere teşekkür etti.

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri ve "Bilime Adanmış Bir Ömür: Fuat Sezgin" belgeselinin Danışmanı Sayın Doç. Dr. Mustafa EREN'in ardından başlayan tahlilde belgeselin yönetmenliğini yapan Öğr. Gör. Hacı Mehmet DURANOĞLU programa katılanlara öncelikle belgesel yapmak için yapılması gereken çalışmaları anlattı. Daha sonra "Bilime Adanmış Bir Ömür: Fuat Sezgin" belgeseli üzerine önemli bilgiler verdi. Programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Sayın DURANOĞLU, bu önemli belgeselin çalışmasına öncülük yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Dernek başkanımız Fatih KARAÇOBAN ise; programa katılan Sayın Doç. Dr. Mustafa Eren'e, dernek olarak yapılan çalışmalarda verdiği önemli desteklerden dolayı Sayı Hacı Mehmet DURANOĞLU'na, yönetim kurulu üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.