TÜRK MÜZİĞİ REPERTUARI VE NEY EĞİTİMİ YEDİNCİ SEMİNERİ TAMAMLANDI

19 Haziran 2021 01:37 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ve iş birliği ile Kültür Sanat alanında gerçekleştirilen "Türk Müziği Repertuarı ve Ney Eğitimi" seminerleri devam ediyor.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Ahmet Hakkı TURABİ ve Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi Sayın Tahir ÇAĞMAN ile gerçekleştirilen seminerlerin yedincisi tamamlandı.

Geleneksel müziğimizin sanat, halk ve dini türlerine ait şarkı, türkü ve ilahi formlarından oluşan repertuar öğretimini bilhassa her hafta farklı Türk Müziği makamının işlendiği seminerlerde sözkonusu makamın repertuarının klasik Türk Müziği meşk usûlüyle öğretimi hedeflenmektedir. Seminerler boyunca Türk Müziği sazlarımızın eşliğinde aynı zamanda kulak, ses-nefes ve usûl (ritim) öğretimi de gerçekleştirilmektedir. 

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Ahmet Hakkı TURABİ hocamıza ve Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi Sayın Tahir ÇAĞMAN hocamıza, emeği geçen üyelerimize ve katılan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.