Uluslararası Öğrencilik Çalıştayı Gerçekleştirildi

23 Ağustos 2016 23:35 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Uluslararası Öğrencilik Çalıştayı UDEF ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile 24 Mart Cumartesi günü Adnan Menderes Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Uluslararası Öğrencilik Çalıştayı UDEF ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile 24 Mart Cumartesi günü Adnan Menderes Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye'de eğitim alan uluslararası öğrencilerin beklentilerinin, sorunlarının ve bu minvalde izlenmesi gereken stratejilerin ele alındığı çalıştay, 27 ülkeden 40 uluslararası öğrencinin katılımı ve Türkiye üniversitelerinden akademisyenlerin moderatörlüğünde icra edildi.

6 konu başlığının 6 farklı masada istişare edildiği çalıştayda, 1.Masa’da “Uluslararası Öğrencilerin Türkiye’ye Gelmeden Önce Yaşadığı Sorunlar” başlığında İstanbul Göç İdaresi Personeli Hayrullah Yıldız, 2.Masa’da “YÖK ve Üniversiteler” başlığında Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı, 3.Masa’da “Sosyal Entegrasyon ve Barınma” başlığında Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Yetimova, 4.Masa’da “İdari Sorunlar” başlığında UDEF Başkan Yardımcısı Ebubekir Armağan, 5.Masa’da “Kültür Şoku ve Psikolojik Sorunlar” başlığında Necmettin Erbakan Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ruhi Can Alkın ve 6.Masa’da “Mezuniyet Süreci ve İstihdam” başlığı altında Barısh Osman moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Uluslararası Öğrencilik Çalıştayı’na;  Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Aydın İl Göç İdaresi Müdürü Soner Koç, Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkan Yardımcısı Ebubekir Armağan, çok sayıda akademisyen ve UDEF temsilcisi katıldı

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.