Suheda KUSAİN (Bangsmoro)

Suheda KUSAİN (Bangsmoro)

Türkiye'de kendimi çok iyi ve güvende hissediyorum

09 Mayıs 2020 00:56 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

"Türkiye'de kendimi çok iyi ve güvende hissediyorum"

 

- Covid-19 Sürecinde neler yapıyorsunuz?

Yurtta kalarak sık ellerimi sabunla yıkıyorum, film izliyorum ve kitap okuyorum. Yurtta kalırken hepimiz çevrimiçi dersler yapıyoruz. Bazen evde ya da yurtta oturmak sıkıcıdır, ancak güvenlik için bununla başa çıkmak zorundayız.

 

- Türkiye ve diğer ülkelerin bu süreçte sağlık sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye'de iyi bir sağlık sistemi vardır, eksiksiz hastane ekipmanlarına ve mükemmel sayıda doktor ve hemşireye sahiptirler. Hastaneler ayrıca sosyal distantasyon kurallarını hızla uyguluyor. Türkiye'nin sağlık sisteminin alt yapısının birçok ülkeden daha güçlü olduğunu öğrendim.

 

-Türkiye sizce Covid-19 sürecini nasıl yönetiyor? Şehir Hastaneleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye hastalarına yeterli sağlık hizmeti verdi. Ve çok iyi bir tıbbi bakım kalitesine sahiptir. Herkes tıbbi bakıma rahatlıkla ulaşabilir.

Türkiye'nin bu süreci iyi bir şekilde yönettiğini düşünüyorum. Şehir hastanelerinin kapasitelerinin hastalar için yeterli olduğunu görüyorum. Bu ülkenin özellikle hastanedeki hastaların tedavisi için yönettiği süreci takdir ettim. En önemli olan başka ülkedeki vatandaşını bile yalnız bırakmıyor.

 

-Bu süreçte ülkemizde kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Duygularınız nelerdir?

Aslında Türkiye'de kendimi çok iyi ve güvende hissediyorum. Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğin'de ağabeylerimiz ve ablalarımız her zaman bize ulaşıyor. Problemlerimizi, duygularımızı ve ihtiyacımızı soruyorlar, onlar her zaman bizim yanımızdalar.

Her zaman biri arayıp bir ihtiyaç olup olmadığını soruyor. Buradaki insanların samimiyetinden ve sıcak davranışlarından çok memnum kaldım.

 

-Ülkenizde süreç nasıl ilerliyor?

Ülkemdeki insanların tek güçlü koruması evde kalmak, güçlü karantina, maske kullanımını sürdürmek, el yıkamak ve sosyal mesafeyi azaltmaktır.

YAZARIN SON 5 YAZISI

Tüm Yazıları
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.